PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ايراد در بدهكاري و بستانكاري

arghish
10-20-2011, 06:09 AM
با سلام.
امروز در بخش صدور فاكتورها به موردي برخورد كردم كه بهتر است شما هم در جريان باشيد.
امروز يك فاكتور خدمات داشتم به مبلغ 20000 ريال.. طرف مقابل برام يه 50000 داد و گفت بگذار من بستانكار بشم و رفت. حالا برنامه ما اينو قبول نميكند و در زير فاكتور علامت منفي نشان ميدهد (در فاكتور علامت منفي!!!!) و پشت سر هم پيام ميدهد كه مبلغ پرداختي زياد است. و دو طرف برابر نيست.
خب خودمون ميدانيم زياد است لطفا بقيه اش را بگذار به حساب بستانكاري .. كه برنامه اين مورد مهم را رد ميكند. قبول نميكند. كه طرف بستانكار شود..
كلا اگر طرف چك داد كه از مبلغ فاكتور زياد شد.. يا ايران چك داد باز ميماند. و چيزي ثبت نميشود.

----------------------------------------------------
در ضمن نميدانم وقتي مشتري يك چك بهم داد چطوري اونو تو نرم افزار ثبت كنم و به حساب اونو بنويسم.

arghish
10-20-2011, 04:48 PM
خودم تونستم طريقه ثبت چك را كشف كنم (بايد معما حل كرد با اين حسابداري).. چون اصطلاحات غير آشنا زياد دارد. اصطلاحاتي كه توي هيچ نرم افزار حسابداري پيدا نميشود. مثلا در مورد اخير كه مشتري چكي داده تا به حسابش بنويسي بايد دنبال گزينه "پرداخت مخاطب به بانك" بگردي كه در اينجا مخاطب!! همان مشتري سابق است بانك هم صندوق سابق است.
يك خواهش از سازندگان نرم افزار ميم دارم و اون اينكه حداقل يك نرم افزار حسابداري را به عنوان الگو انتخاب كرده و اسامي و اصطلاحات رايج را در اين نرم افزار هم رعايت نمايند. چون واقعا اين اصطلاحات مطرح شده در اين نرم افزار................
در ضمن خواهش دارم بخش نقل و انتقال برنامه را به بخشهايي چون دريافت، پرداخت و مديريت چك تقسيم كنيد. تا كار با اين نرم افزار زيبا راحت تر و ساده تر باشد.

SSE
10-22-2011, 04:10 AM
سلام
در نرم افزار میم مخاطب یک مفهوم بزرگتری است :
به هر فروشنده / خریدار / سهمامدار / واسطه فروش / رابط تلفنی الصاق میگردد که یک مخاطب میتواند ترکیبی از همه باشد بنابراین وقتی در بخش طرف حساب یک فردیا شرکت را معرفی میکنید میتوانید همزمان چند نقش را به آن نسبت دهید در مورد دریافت و پرداخت نیز به منظور آشنائی بهتر استفاده کنندگان قرار است از نسخه 41 به بعد علاوه بر انواع نقل و انتقال وجوه دریافت و پرداخت نیز بصورت مستقل دردسترس باشد
با تشکر از پیشنهادات جنابعالی

arghish
10-22-2011, 06:28 AM
با سلام. ممنونيم كه به نكته نظرات كاربران ارج مي دهيد.
آيا نقص عدم ثبت بستانكار كه در پست يك توضيح داده شد اصلاح خواهد شد.؟
اين مورد باعث شده نتوانم از برنامه به صورت احسن استفاده كنم.

SSE
10-25-2011, 10:40 AM
سلام
لطفا برای موضوع بدهکاری اولیه مشتری به شکل پیوست نگاه کنید :

arghish
10-26-2011, 06:30 PM
سلام
لطفا برای موضوع بدهکاری اولیه مشتری به شکل پیوست نگاه کنید :

سلام.
منظور من بدهكاري اوليه مشتري نيست. موضوع اين است كه وقتي يك فاكتوري به مبلغ فرض كنيد 500 تومن صادر ميشود و مشتري 1000تومن ميدهد. نرم افزار نميتواند مبلغ 500 باقيمانده را به حساب بستانكاري مشتري قرار بدهد. و پشت سر هم خطا ميدهد كه دو طرف برابر نيست.. چطور اين ايراد رفع ميشود.
مشكل اصلي من اين بود.
در ثاني اگر تغييراتي كه تو هر بيلد نامبر اعمال ميشود را در همان صفحه توضيح دهيد خيلي عالي ميشود.
ممنون

SSE
10-29-2011, 05:34 AM
سلام
اگر مبلغ دریافتی از مشتری بیشتر از مبلغ فاکتور است باقیمانده باید در بخش نقل و انتقال وجوه به عنوان "مخاطب به ..." ثبت گردد تا در گزارشات فاکتورهای تسویه نشده و سند اتوماتیک حسابداری صحیح عمل گردد
به شکل نگاه کنید :